PostWysłany: Wto 22:42, 13 Lip 2010    Temat postu: Lionel Messi

Gaduła

Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 99

PostWysłany: Czw 17:50, 15 Lip 2010    Temat postu:

Leo Messi wraca do strzeleckiej formy i powoli zapomina o nieudanym dla Argentyny mundialu. W RPA gwiazdorowi Barcelony nie udało się dobrze ustawić celownika. Teraz strzelił trzy bramki w towarzyskim meczu w Panamie.

<center>Messi pokonał Ronaldo

Argentyńczyk Lionel Messi pokonał Brazylijczyka Ronaldo w meczu... tenisa stołowego. Słynni piłkarze rywalizowali przy pingpongowym stole w Indaiatubie (Brazylia), gdzie odbyło się też charytatywne spotkanie futbolowe, zorganizowane przez Portugalczyka Deco

- Jestem jego kibicem. Przegrałem z Messim nawet w tenisa stołowego - przyznał 34-letni na portalu społecznościowym "Twitter".

Barcelona nie rozpoczęła jeszcze treningów przed nowym sezonem, dlatego Messi wziął udział w Brazylii w spotkaniu charytatywnym, w którym "Deco i przyjaciele" zremisowali z "Resztą świata" 3:3.

Bramki strzelili m.in. organizator meczu - urodzony w Brazylii a reprezentujący Portugalię Deco (założona przez niego fundacja pomaga biednym dzieciom) oraz słynny przed laty piłkarz Canarinhos Careca.

23-letni Messi, najlepszy piłkarz świata 2009 roku, nie próżnował podczas urlopu. Po mistrzostwach świata odwiedził dotknięte przed kilkoma miesiącami trzęsieniem ziemi Haiti (Argentyńczyk jest ambasadorem Dobrej Woli UNICEF), a także wystąpił w towarzyskiej potyczce piłkarskiej w Panamie. Zawodnik Barcelony zdobył trzy gole. Do Hiszpanii wraca 1 sierpnia.

<center>Leo Messi wrócił do Barcelony

Wczoraj po południu na lotnisku El Prat do Barcelony wylądował najlepszy piłkarz świata. Leo Messi zakończył swoje wakacje.

Argentyńczyk jest trzecim piłkarzem, który wrócił po zakończeniu mistrzostw świata. Przypomnijmy, iż piłkarze z Ameryki Południowej odpadli w 1/4. Messi był bardzo zmęczony podróżą. Piłkarz miał się wczoraj poddać testom medycznym, ale termin badań został przesunięty na później. Najprawdopodobniej klubowi lekarze zbadają go dopiero po zakończeniu tournee w Azji.</center>

<center>Messi: “Chcę przyjścia Cesca”

Lionel Messi, podobnie jak klubowi koledzy, postanowił wypowiedzieć się na temat transferu Cesca Fàbregasa. Argentyńczyk oznajmił, że bardzo pragnie jego transferu do FC Barcelony.

Wcześniej Puyol i Pique ubrali kapitana Kanonierów w koszulkę FC Barcelony, a teraz Messi dorzucił swoje trzy grosze. “To nie tajemnica, że Cesc jest moim przyjacielem. Każdy wie, że chciałbym, aby przeszedł do Barçy”, powiedział Messi. Zapewnił, że wie, jak trudne są negocjacje. “Mam nadzieję, że problem zostanie szybko rozwiązany i że w końcu Cesc będzie piłkarzem Barcelony”, oznajmił.

Argentyńczyk wypowiedział się także na temat Mourinho. Według niego ten sezon będzie równie trudny jak poprzedni, a Real Madryt - jeszcze bardziej konkurencyjny.

Messi: "Jestem wypoczęty i gotowy"

Największa gwiazda Barcelony wczoraj wróciła do domu. Leo Messi jednak nie mógł zbyt długo cieszyć się z pobytu w Hiszpanii, ponieważ wyruszył z zespołem na tournee do Azji.

Messi jednak dotarł do Barcelony z drobnymi kłopotami. Samolot z piłkarzem na pokładzie miał lekkie opóźnienie. Argentyńczyk wrócił po prawie miesiącu wakacji. Zawodnik był bardzo opalony i wypoczęty. Warto przypomnieć, że napastnik Barcelony podczas tegorocznego mundialu w Republice Południowej Afryki odpadł na etapie 1/4 finału.

Napastnik Dumy Katalonii już nie może doczekać się początku nowego sezonu. "Przybywam tu wypoczęty i chce jak najszybciej rozpocząć treningi z kolegami". Messi nie zagrał w pierwszym meczu, ale poleciał wczoraj z zespołem na tournee do Azji.

Piłkarz wypowiedział się także na temat Cesca Fabregasa. Wciąż nie wiadomo, czy pomocnik Arsenalu Londyn w tym okienku transferowym zasili szeregi FC Barcelony. "Cesc powiedział, że chce przejść do Barcelony, ale teraz trzeba czekać, jak potoczą się negocjacje", powiedział Messi.

Pod koniec gwiazda Barcelony wypowiedziała się na temat Jose Mourinho. Warto dodać, że Królewscy swoje przygotowania do sezonu rozpoczęli już pięć dni temu. Jednak Messi jest spokojny. "My zaczynamy przygotowania teraz. Jestem spokojny bo wiem, że wszystko się ułoży. Jestem świadomy tego, że ten sezon będzie trudny. Real ma nowego i bardzo dobrego trenera. Zobaczymy, co się wydarzy. Jedno jest pewne - ten sezon potrwa długo", zakończył Argentyńczyk.

Messi: "Iniesta i Xavi zasługują na Złotą Piłkę”

Lionel Messi, po przylocie do Seulu, wziął udział w konferencji prasowej. Powiedział na niej, że według niego Iniesta i Xavi zasługują na Złota Piłkę.

Argentyńczyk nie krył swojego podziwu dla Xaviego i Iniesty. "Nie miałbym nic przeciwko, gdyby to oni zdobyli Złotą Piłkę”, powiedział, dając kolejny raz dowód skromności. "Obaj na to zasługują”, dodał.

Messi ponownie wypowiedział się na temat Cesca Fàbregasa: "Gra z nim byłaby wielką przyjemnością. Jeśli by przyszedł, dostosowanie się do niego niego nie sprawiłoby żadnego problemu".

Messi zagra kilka minut

Wczoraj wieczorem (czasu lokalnego) odbyło się spotkanie w Seulu między przedstawicielami FC Barcelony i organizatorami tournée. Celem jego było rozważenie udziału Lionela Messiego w meczu z gwiazdami K-League.

Biorąc pod uwagę postępy poczynione przez gracza podczas ostatniej sesji treningowej oraz fakt, że piłkarze będą mieli kolejną sesję treningową przed meczem, trenerzy postanowili, że argentyński napastnik będzie mógł zagrać przez kilka minut.

Zadecydowano również dlatego, że koreańscy kibice kupili bilety głównie ze względu na zawodnika urodzonego w Rosario. Mimo że prawdopodobnie Pep Guardiola wystawi Pchełkę na kilka minut, to zarząd Dumy Katalonii nie obejdzie się bez kary. Jeśli największa gwiazda Blaugrany nie zagra co najmniej 30 minut to kataloński klub będzie musiał zapłacić 200 tys. euro.

Messi spotyka się z dziećmi w Seulu

Około 50 chorych dzieci miało możliwość spotkania się z Leo Messim w specjalnej imprezie w Mayfield Hotel & Resort w Seulu. Maluchy były naprawdę podekscytowane możliwością rozmowy z obecnym najlepszym piłkarzem na świecie.

Messi został obsypany różnego rodzaju pytaniami między innymi o to, co jest sekretem jego gry, czy kiedykolwiek myślał o porzuceniu piłki oraz co mają zrobić, aby być takimi jak on. Napastnik FC Barcelony był jak zwykle cierpliwy i uprzejmy. Powiedział, że duża część sukcesu, to przede wszystkim ciężka praca oraz to, iż nigdy nie myślał o zaprzestaniu gry w piłkę.

Leo Messi może się poszczycić tytułem Ambasadora Dobrej Woli Unicefu ze względu na ścisłą współpracę z tą organizacją. Pracuje również z fundacją Herbalife.

Jose Maria Bartomeu również był obecny w Seulu. "Jesteśmy dumni z naszej współpracy" - powiedział na temat stosunków między Messim, Herbalife i FC Barceloną.

Messi pływał z delfinami podczas pobytu w Cancún

Najlepszy piłkarz świata podczas swoich wakacji razem ze swoją dziewczyną (Antonellą Roccuzzo), odwiedził Cancun i Riviera Maya. Oba miejsca położone są na terenie Meksyku.

Messi po raz pierwszy w życiu miał przyjemność relaksować się w wodzie razem z delfinami.

Jak to wyglądało? Zobaczcie sami:

Ostatnio zmieniony przez Lizak dnia Śro 11:32, 04 Sie 2010, w całości zmieniany 5 razy

Koncert Barcelony pod batutą Messiego.

FC Barcelona fantastycznie rozpoczęła tegoroczną edycję Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu Katalończycy rozbili Panathinaikos Ateny 5:1, we wszystkich bramkach udział miał niesamowity Leo Messi.

Barcelona dominowała w meczu z Panathinaikosem od samego początku meczu do jego ostatniej minuty, ale jako pierwsi bramkę zdobyli gracze Panathinaikosu. Błąd obrońców Barcelony, przede wszystkim Abidala, wykorzystał Govou, który w 20. minucie dał ateńczykom prowadzenie. Na odpowiedź mistrzów Hiszpanii nie trzeba było długo czekać. Już dwie minuty później wyrównującą bramkę zdobył Leo Messi po fantastycznym dograniu Xaviego.

11. minut później było już 2:1. Rzut rożny wykonywał Xavi, dograł na głowę Messiego, który przedłużył piłkę wprost na nogę Davida Villi. Tuż przed końcem pierwszej połowy drugą bramkę strzelił Messi. Argentyńczyk wbiegając w pole karne wymienił kilka podań z Xavim i Pedro, wszedł w pole karne i uderzył przy prawym słupku.

Drugą połowę Barcelona mogła rozpocząć od czwartej bramki, ale rzutu karnego nie wykorzystał Messi. Argentyńczyk uderzył zbyt lekko, Tzorvas nie miał żadnych problemów z obroną strzału. Kontrolująca cały czas mecz Barcelona wepchnęła rywalom przed końcowym gwizdkiem dwie bramki. W 78. minucie niecelny strzał Messiego dobił Pedro, a w doliczonym czasie gry fantastyczne podanie Argentyńczyka wykorzystał Dani Alves.

Messi bez wątpienia był bohaterem tego meczu. Strzelił dwie bramki, a przy pozostałych miał ogromny udział. Jedyne o co można się przyczepić do Messiego to zmarnowany rzut karny.